Saopštenje

POZIV  STRUKOVNOG SINDIKATA RTV-a

Strukovni sindikat RTV upućuje poziv svojim članovima da potpišu ovlašćenje za pravno zastupanje radi ostvarivanja prava koji proističu iz Zakona o radu, Kolektivnog ugovora i Ugovora o radu.

Pravni zastupnik Strukovnog sindikata će u redovnoj, zakonom propisanoj proceduri, od ovlašćenih predstavnika RTV – a, tražiti sve vrste isplata, načine određivanja isplata zarada kao i ostale vrste pravnih dokumenata koji su potrebni za ostvarivanje prava koji se tiču isplate zarada, za sve članove Strukovnog sindikata koji ovlašćenje potpišu.

Ovakvo prikupljanje ovlašćenja je zakonska odrednica koja pravnom zastupniku omogućava potraživanje i uvid u sva dokumenta povezana sa isplatom zarada u protekle 3 godine i utvrđivanje mogućnosti povratka sredstava koje su po raznim osnovama uskraćena zaposlenima.

U Novom Sadu, 08.02.2018.                                                         Ivan Jovanović