bilten31

POČELI PREGOVORI

U sredu 07.02.2018 godine zvanično su počeli pregovori reprezentativnih Sindikata i Poslodavca oko teksta Kolektivnog ugovora za period do marta 2021 godine.

Nezavidna finansijska situcija u kojoj se nalazi RTV, katastrofalna finansijska situacija zaposlenih dodatno zahteva napore predstavnika Sindikata da Kolektivni ugovor bude onoliko dobar da pruža nadu zaposlenima da finansijska situacija može biti vidljivo bolja.

Neočekivane poteškoće, kao što su izmene Zakona o radu kojima se omogućava sporazumi rad kod kuće, raspoloživost za rad, uvođenje pojma raspoloživosti za obavljanje poslova, traže dodatna pojašnjenja o primenljivosti odredbi Zakona o radu u RTV.

Sindikati traže da se od strane Poslodavca donese prvo opšti akt u kome su ova pitanja pravno regulisana.

U toku pregovaranja definisaćemo i način finansijske nadoknade za ovakav novi način obavljanja poslova u RTV.

Dobrodošle su sve ideje zaposlenih o Kolektivnom ugovoru, predlozi kako da nam bude bolje.

DA SEBI PRUŽIMO NADU