Dopis redakcijama

Poštovani,

U okviru svojih sindikalnih aktivnosti Strukovni sindikat RTV se redovno oglašava saopštenjima, biltenima, otvrenim pismima....

Sitacija u kojoj se trenutno nalaze zaposleni u rtv, položaj Kuće u medijskoj sferi, nateralo nas je da pošaljemo dopis Poslodavcu sa određenim pitanjima, primedbama i sugestijama o potrebi zajedničkog delovanja u pogledu rešavanja prisutnih problema.

Ni posle mesec dana od objavljivanja ovog Otvorenog pisma, Poslodavac se ni na koji način ne oglašava.

Kao da zaposleni ne postoje, kao da probleme stvara neko sa strane te on treba i da ih rešava.

U tom smislu namera nam je da Vas zamolimo da pojačamo pritisak na Poslodavca da skrene pogled na rešavanje potreba zaposlenih.

Bili smo slobodni da Vam dopis prevedemo sa željom da se i na ovakav način približimo zaposlenima.

Otvoreno pismo bi moglo da se koristi u informativnim emisijama u celosti , u delovima, kao osvrt na određene probleme, kao deo autorske analize stanja u Kući i oko nje i na drugi način koji koncepcijski odgovara redakcijskim potrebama.

Strukovni sindikat je spreman i na gostovanje u emisijama, uživo, snimano.

Nadamo se saradnji sa Redakcijama, razumevanju onoga što želimo.